Юношите U16 се класираха с лекота на полуфинал

11.06.2021

Юношите на Балкан до 16 години започнаха с летящ старт участието си в турнира за Купата на БФБ в Ботевград. В последния за деня четвъртфинал в "Арена Ботевград" отборът на Николай Пеев победи убедително Делфин със 101-65 и се класира без проблем на полуфинал. Съперник на нашите е Доростол, който днес победи по-рано Левски с 62-55 в оспорван мач. Срещата ще бъде в събота от 18:00 часа в "Арена Ботевград".

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА.

Другият полуфинал ще противопоставя от 16:00 часа Дунав Русе и Чавдар Троян. Русенци се справиха лесно с ЦСКА, побеждавайки също като Балкан с голяма разлика със 108-53, докато тимът на Лъчезар Диков срази след продължение БУБА Баскетбол с 93-86 в най-интересния сблъсък за деня в Ботевград.

Балкан започна силно двубоя със серия 15-2 като даде заявка за силна игра още отначало. Постепенно Делфин се ориентира в играта и успя да свали за кратко на 7 точки. Точният мерник на Гавалюгов, който вкара 5 тройки в първия период и общо 21 точки, отказа отрано съперника и след първата част Балкан взе 16 аванс. Във втората част ботевградчани продължиха да доминират като се възползваха максимално от грешките на съперника (над 15 през първото полувреме) и на почивката поведоха с над 20. До края на мача разликата само продължи да нараства като в третата бе над 30, а до края мина и 40. Почти половината си точки - общо 47 Балкан вкара в следствие от грешки на съперника, който допусна общо 35 след края срещу двойно по-малко на домакините - 14.

Александър Гавалюгов и Стефан Михайлов бяха най-резултатен за успеха и единствени с двуцифрен актив. Първият с 43 точки (7/16 от тройката), 6 борби, 5 асистенци и 5 откраднати, а вторият с 21 точки, 5 борби и 5 откраднати. Ристе Буклишев също се включи добре с 9 точки и 7 борби. По 6 вкараха Велизар Георгиев + 5 борби, Павлин Иванов и Денис Петков.  С 5 борби и 4 точки се включи Петър Василев, а 4 имаше и Александър Стоянов.

За Делфин единствен с двуцифрен актив бе капитанът Иво Корестилов, който отбеляза 18 точки и 6 борби.