Йовица Арсич: Можехме да обърнем мача изцяло

04.05.2021

Балкан загуби първия мач от полуфиналната серия в НБЛ. Тимът на Йовица Арсич отстъпи като гост на Левски Лукойл с 80-70 въпреки че се бореше здраво в защита и направи много силна трета част. Ето какво каза след двубоя наставникът на тима:

“Не ни достигна възможност да играем по същите правила 40 минути. Като взехме предимство се смениха правилата и няколко отсъждания ни извадиха от фокус и добро настроение. Можехме да обърнем мача изцяло. Това по принцип не ни оправдава за някои грешки, които сами направихме.Ще се постараем въпреки всичко следващия мач да бием.

Заиграхме много по-агресивна защита в третата част и имахме лесни точки от това. Като цяло не може да се играе плейофна серия и да се играе на приливи и отливи с по-малко енергия, както беше в друга част. Имахме грешки в нападение, но.не бяхме търпеливи да търсим нормални решения в нападение. Искахме да сме по-атрактивни, по-хубаво да изглеждаме, но това не даде резултат и ни вкараха много лесни точки на контраатаки.

За следващия мач трябва да играем 40 минути в защита, каквато беше в третата част. Не ни пречи програмата. Имаше достатъчно време за почивка. Ако състезатели са свежи, мотивацията трябва да надмине всички физически проблеми, които имат. Това са много важни мачове и всеки трябва да дава 100%, когато е на терена. Не знам кога Сияни Чеймбърс ще играе. Това е въпрос към медицинския щаб дали има подобрение. Той още няма нито една тренировка.”