Тройна въртележка прати Балкан U13 в мачовете за 5-8 място

11.06.2021

13-годишните момчета на Балкан загубиха драматично битката за Топ 4. В третия си мач от финалите в Шумен нашите отстъпиха на Берое с 56-72 и завършиха трети в своята група А след тройна въртележка в нея. Балкан, ЦСКА и Берое завършиха наравно с актив от 1 победа и 2 поражения, но напред като втори отбор продължават старозагорци заради по-добра точкова разлика в другите срещи. Те са с баланс +6, Балкан остава с -2, а ЦСКА -4.

В събота нашите ще играят за разпределение на местата от 5-8. Съперник на ботевградчани в първия мач е четвъртият отбор от група В - Славия. Мачът е от 13:00 часа.

Балкан започна ударно мача и поведе с 15-1 в първите 5 минути на срещата. Постепенно обаче Берое подобри игра и намали на 7 точки изоставането си след първия период при 15-8. Съперникът изигра много силна втора четвърт, в която обърна изцяло нещата в своя полза и поведе с цели 9 на почивката (34-25) след 25-10 в нея. След почивката старозагорци покачиха още повече преднина като тя скочи над 20 точки. Последната четвърт беше равностойна, но разликата бе твърде голяма и нашите не успяха да свалят.