Силен Балкан U13 отказа ЦСКА за важна победа в Шумен

10.06.2021

13-годишните момчета на Балкан изиграха много силен мач и победиха ЦСКА със 76-62. Двубоят беше изключително оспорван с множество обрати, а ключова се оказа третата четвърт, след която Балкан поведе с 9 точки и до края не позволи разликата да падне. Така до момента нашите са наравно със своя съперник с актив от една победа и една загуба на финалите в Шумен, след като вчера отстъпиха на Черно море Тича. В петък балканци срещат Берое от 15:00 часа във важен място за място на полуфинал. До момента старозагорци са с две поражения. В надпреварата участват само 8 отбора, разделени в две групи по 4.

Балкан поведе в мача в първите минути със 7-2, но след това позволи на съперника и отстъпи с 4 точки във втория период. Във втората част нашите продължиха да се борят като за кратко обърнаха и на почивката губеха само с 1 при 35-36. Момчетата на Боби Георгиев изиграха много силна трета четвърт, след която успяха да поведат с най-голямата разлика до момента за някой от отборите в мача от 9 точки 55-46. В последния период ботевградчани продължиха да покачват разликата като в средата на последната тя стигна цели 15. Докрая нашите не позволиха на съперника да свали под 10 и спечелиха заслужено срещата.