Балкан загуби първата полуфинална среща от Левски Лукойл

04.05.2021

Балкан загуби първата полуфинална среща в НБЛ. Отборът на Йовица Арсич отстъпи  като гост на Левски Лукойл в зала “Универсиада” с 80-70. Двубоят бе изключително драматичен като нашите изоставаха на почивката с 12 и направиха ударна серия 16-0 в третата, в която показаха страхотна защита, за да си върнат аванс, който обаче не успяха да задържат до края.

Балкан отново бе без Сияни Чеймбърс, а домакините без Ракуан Мичъл

Вторият полуфинал е в четвъртък на 6 май отново в зала “Универсиада”.

Левски Лукойл започна по-добре мача и поведе със 7 в началото на мача при 16-9. Балкан успя да свали разликата след добра стрелба отдалеч. Нашите отговориха със серия 8-2, за да се доближат само на точка 18-17. След тройка на Станимри Маринов Балкан успя и да поведе за първи път и да вземе една аванс след първата част. Втората обаче не започна никак добре за ботевградчани. Близо 7 минути те нямаха кош от игра, а Левски Лукойл отвори сериозна разлика. На няколко пъти те поведоха с двуцифрен аванс във втората, докато Балкан имаше доста грешки. Кош и фаул на Раян Райт секунди преди края на първата част направи най-голямата разлика на полувремето - 12 (43-31). Второто започна ударно за гостите от Ботевград с няколко тройки поред и със здрава защита, която донесе и серия 16-0! З близо 4 минути. Левски Лукойл нямаше кош от игра 6 минути и Балкан успя да направи пълен обрат. Най-голямата разлика бе 5 точки в полза на Балкан в този момент. Малко след началото на последната част след тройка на Ицо Захариев Левски изравни за 56-56 и подобри ритъма в играта си. Оттам Левски се възползва от грешките и на нашите в атака и направи серия 9-0, за да поведе с 65-56.  5 минути преди края тимът на Йовица Арсич остана и без своя център Дарко Балабан, който излезе за пет фаула.

Четири минути преди края разликата падна на 4 точки (65-61). Венци Петков вкара тройка, за да качи разликата,а нашите изпуснаха доста стрелби за три. До края домакините запазиха преднина и спечелиха двубоя.

Давонтей Джордан и Божидар Аврамов бяха най-резултатни за Балкан с по 14 точки. Капитанът Митко Димитров вкара 11.

Христо Захариев (+7 борби) и Кийт Бенсън (+8 борби) бяха най-резултатни за успеха на домакините с по 14 точки, а 13 имаше Данило Тасич. Венци Петков реализира 12.