Балкан U16 се справи с Доростол и е на финал за Купата на БФБ

12.06.2021

Юношите на Балкан до 16 години се класираха на финал за Купата на БФБ. На полуфинал днес отборът на Коки Пеев победи Доростол с 90-72 след по-силна последна част. В битката за трофея нашите ще спорят срещу другия непобеден тим Дунав Русе, който надигра в другия полуфинал Чавдар Троян с 69-57. Мачът е от 12:00 часа в "Арена Ботевград".

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА.

За бронза по-рано от 10:00 часа ще играят Чавдар Троян и Доростол.

Двубоят беше доста оспорван почти до последната част, когато Балкан вдигна разлика на 20 точки. В първата част двата тима си размениха на няколко пъти преднината и след 10 минути резултатът показваше равенство 20-20. Във втората част разликата се запази малко, но на почивката Балкан успя да поведе с 9. За първи път след почивката балканци поведоха с 16, но отборът от Силистра не се предаваше и свали на два пъти до 8 точки, за да запази интригата в двубоя. В цялата последната част Балкан запази двуцифрен актив като постепенно покачваше преднината си, която стигна до 20 в края.

Александър Гавалюгов бе най-резултатен за успеха с 26 точки. Стефан Михайлов имаше дабъл-дабъл с 14 борби и 12 точки, а 12 отбеляза и центърът Ристе Буклишев

За Доростол най-много 18 точки, 7 борби и 5 асистенции имаше Мартин Пасков. Никола Станчев реализира 14, а с 11 точки и 6 борби завърши Галин Георгиев. 10 точки и 8 борби имаше Емилиян Христов.