Юношите U19 започнаха първенството с труден мач срещу ЦСКА

17.10.2020

Шампионите на Балкан във възраст 16 години започнаха със загуба участието си в по-голямата възрастова група. В мач, игран в зала “Триадица”, тимът, воден от Петър Златанович, отстъпи на ЦСКА със 72-106 в първия си мач от Елитна група за юноши до 19. В следващия  кръг на 31 октомври Балкан среща вицешампиона в тази възраст БУБА Баскетбол.

Балкан започна трудно мача като позволи на съперника да наложи изцяло своята игра и да поведе с 12-0 в първите 3,4 минути. Тимът на ЦСКА вкара цели 27 точки в първия период и поведе с 9 след него при  при 27-18. Във втората съперникът продължи да покачва разлика, която стигна 22 на полувремето - 58-36. През второто Балкан не успя да отговори на опита на “червените”, чийто състав е с 2,3 години по-големи момчета от Балкан и разликата стигна няколко пъти до 30. Нашите опитаха на няколко пъти да свалят под 20 в началото на последния период, но до края разликата се запази.