Юношите (U16) победиха БУБА Баскетбол

14.05.2022

Юношите на Балкан до 16 години победиха днес БУБА Баскетбол в отложен мач от 3 кръг на конференция "Запад". Момчетата на Коки Пеев се наложиха убедително с 51-93 (23-23, 8-20, 4-30, 16-20). В неделя от 11:00 нашите срещат Рилски спортист.

Успехът бе 9-ти за "зелените" в Елитна група - Запад, където имаме и три загуби наравно с БУБА Баскетбол, но с предимство и в двата директни мача срещу съперника.

Мачът започна трудно за Балкан и след първия период резултатът бе изравнен. Постепенно нашите подобриха игра и на почивката поведоха с 12 точки при 31-43. Третият период започна със серия 11-0 за Балкан и нашите поведоха с над 20 точки още в средата на частта. След 30 минути авансът ни нарасна над 30, след като спечелихме убедително периода и до края мачът се доиграваше, а разликата продължи да се покачва.