Йовица Арсич: Това беше най-добрият ни мач

23.01.2021

Балкан победи Рилски спортист и си върна за загубата у дома. В двубой, игран в "Арена Самоков" тази вечер тимът на Йовица Арсич надигра своя съперник със 71-76 и спря победната му серия от 12 поредни успеха. Ето какво каза след срещата старши-треньорът на шампионите Йовица Арсич:

„До момента това беше най-добрият ни мач. Доволен съм, защото бихме един много силен отбор, което е важно за самочувствието на отбора. От друга страна обаче имаше доста грешки. През първото полувреме защитата ни трябваше да е по-добра, но не може всичко ние да контролираме. Може би Рилски бяха и малко повече концентрирани върху следващия турнир, който трябва да организират тук, и ние се възползвахме от момента. Доволен съм от победата, но пак казвам, че имаше много грешки. Подобряваме някои части от защитата, защото, когато тя е добра, нещата в нападение се получават лесно. Днес нямахме някаква чудесна стрелба от тройката, но се справихме. В първото полувреме Рилски направи разлика от много наши грешки. Бяхме меки в защита и позволявахме на Павлин Иванов да получава топката на тройката от хенд оф и просто да клекне и да стреля за три без натиск и без напрежение. С  такива отбори просто трябва да играем стегнато в защита, за да може да спечелим. Вкарахме и две тройки, които ни успокоиха и заиграхме добър баскетбол, такъв, какъвто искаме да играем.“