Втора победа за 16-годишните балканци в Сърбия (видео)

15.01.2022

Юношите на Балкан до 16 години спечелиха втора поредна победа на зимния международен турнир в Сърбия. Във втората си среща от надпреварата тази сутрин нашите момчетата победиха австрийския Флеймс Баскет с 68-58, след като водеха през целия мач. Така те нанесоха втора загуба на своя съперник, който в първия ден загуби от Динамик Белград. Тимът на Николай Пеев е първи до момента в своята група, след като  първия ден победи именно домакините от Динамик. По-късно днес от 17:15 часа българско време балканци ще имат още един мач срещу сръбския Раднички (Белград). Всички срещи от турнира се излъчат на живо ТУК.

Срещата започна доста оспорвано като нашите имаха малка преднина от 2,3 точки в нея и първият период завърши 19-16 в полза на Балкан. Малко след началото на втората четвърт момчетата от Ботевград поведоха с 10 след силна серия и на почивката бяха напред с 36-29. След почивката ботевградчани продължиха да контролират играта и качиха на 15 точки разликата. За кратко Флеймс свали на 8, но ботевградчани не позволиха да дистанцията да се скъси повече. До края на мача Балкан водеше с двуцифрена преднина и спечели заслужено, въпреки че разликата падна малко в последните 2 минути.