Трета победа за Балкан в контролите

15.09.2021

Мъжкият баскетболен отбор на Балкан спечели трета поредна победа от предсезонната подготовка. В двубой, игран тази вечер в "Арена Ботевград", тимът на Небойша Видич надигра Академик Плодив с 90-71 (20-18, 21-22, 19-13, 30-18) след по-силно второ полувреме.

Балкан започна добре срещата, но след това позволи на съперника на стопи изоставане и след първия период разликата бе 2 точки. Оспорвана бе и втората четвърт, след която гостите запазиха минимално изоставане от една точка на почивката при 41-40. В третата част ботевградчани увеличиха постепенно преднина и след убедителна последна част спечелиха мача.

Наставникът на балканци Небойша Видич даде възможност отново на всички състезатели да влязат в игра. Най-резултатен за успеха с 19 точки отново бе Дерик Маркс, Трейвин Тибодо имаше дабъл-дабъл от 17 точки и 14 борби, 16 отбеляза Крис Минков, а 15 Калил Дюкс.

Капитанът на Академик бе над всички с 20 точки, а 14 отбеляза центърът Неманя Бешович. Томислав Минков реализира 12.

Балкан имаше предимство в борбата под коша - 40 срещу 29 на съперника, асистенциите - 27 срещу 15 и стрелбата за 2 точки, където бе 26/40 (65%) срещу 16/39 (41%) на пловдивачани.

(Снимки: Николай Христов)