Силна трета част донесе успех на юношите U19 и над ЦСКА

09.05.2022

Юношите на Балкан до 19 години продължават без грешка финалите в Ямбол. Тимът на Мирослав Ралчев надигра ЦСКА със 77-60 и постигна втора победа в група А. В първия ден нашите надиграха и носителя на Купата Черно море Тича.

На почивката „зелените“ изоставаха с една точка, а силна трета част, която спечелиха с 22-8, им донесе този важен успех по пътя към финала. Във вторник от 13:00 часа балканци срещат Академик Бултекс 99.

Заради технически първото полувреме не беше излъчено. Срещата започна много оспорвано с няколко обрата в първата част. Все пак Балкан успя да поведе с малка преднина от 4 точки след първите 10 минути – 16-20. Ботевградчани запазиха аванс и във втората част. Четири минути преди края преднината им достигна 9 точки, но малко след това ЦСКА изравни за 37-37. Нашите си върнаха преднината, но Виктор Гергов изведе своите с една напред след 20 минути при 40-39. Нашите започнаха второто полувреме със серия 6-2, за да си върнат водачеството при 42-46. Постепенно те наложиха изцяло своето темпо и след като спечелиха третата част с 22-8 поведоха с комфортна двуцифрена разлика след малко. 2,3 минути след началото на последната таблото сочеше +1 за Балкан при 50-65. ЦСКА се опита да намали на няколко пъти до 12, но силно включване на Михаил Гавазов не позволи на съперника да помисли за обрат.

Балкан овладя 20 борби повече от съперника – 52 срещу 32 и имаше п-добър процент на стрелба от средно разстояние – 25/45 (55%) срещу 18/42 (42%) на съперника.

Александър Гавалюгов бе най-резултатен за успеха с 23 точки и 11 асистенции. Михаил Гавазов вкара 20. Много силен мач направи и Веселин Христов с дабъл-дабъл от 17 точки и 12 борби, както и Кристиян Челенков, който овладя цели 20 борби под коша и вкара 15 точки.

Мартин Русев бе над всички за ЦСКА с 19 точки. 13 и 7 борби имаше Людмил Стоянов, а 12 отбеляза капитанът Виктор Гергов, който овладя и 7 борби.