Момчетата (14) с първа загуба, юношите отстъпиха на БУБА

09.02.2019

Две поражения претърпяха отборите на Балкан при подрастващите в събота, 9 февруари. Юношите (19) отстъпиха у дома на лидера в първенството БУБА Баскетбол, а момчетата (14) загубиха като гости на Чавдар Троян и допуснаха първа загуба за сезона.

От 12 часа днес юношите до 19 години бяха домакини на лидера БУБА Баскетбол в зала “Георги Христов” и отстъпиха с 62-79 след оспорван мач, в който разликата се покачи едва накрая. Това бе осма загуба за ботевградчани, които имат и един успех в Елитна група - Запад, докато за БУБА Баскетбол това бе осма поредна победа. В следващия кръг на 16 февруари тимът на Иван Коцев играе срещу Левски в зала “Триадица”, а БУБА приема Спортни таланти.

Срещата започна оспорвано като след първия период резултатът бе изравнен при 11-11.Балкан запази предимство почти през цялата втора част, но след добра стрелба от далечно разстояние тимът на Мануел Марков обърна нещата в своя полза и на почивката поведе със 7 при 32-39. За първи път гостите покачиха разликата над 10 в третата , но Балкан се върна и отново стопи разликата, като след третата изоставаше само с 5 при 51-56. На няколко пъти Балкан  имаше шанс като свлаи пасив до 7, но не успя да се възползва и загуби, допускайки разликата да скочи едва в края.

Най-резултатен за Балкан с 14 точки бе Аристидис Папатеодору, а по 12 отбелязаха Георги Маринов и Маргарит Петров.

За БУБА Баскетбол над всички с 23 точки (5 тройки) бе Андрей Петков. Александър Витанов отбеляза 16, а Камен Петков имаше 15. Отборът бе без Лъчезар Везирски и Ерик Искренов.

Балкан (14) претърпя първа загуба в мач от 10 кръг на Елитна група - Запад. Тимът на Николай Пеев отстъпи като гост на Чавдар Троян със 71-56 (26-11, 14-13, 10-11, 21-21). Домакините направиха голяма разлика още в първата част и въпреки че останалите части бяха по-равностойни Балкан не успя да свали разликата. Все пак ботевградчани запазват първа позиция в първенството като имат само едно поражение и 7 успеха, а отборът на Лъчезар Диков е втори с актив 6-2.

В следващия кръг на 2 март тимът на Николай Пеев приема у дома Академик Бултекс 99.