Митко Димитров: Дано тази загуба е шамарът, който да ни събуди

09.11.2019

Балкан загуби драматично от Берое. В последния кръг на НБЛ тимът на Йовица Арсич отстъпи като домакин в Ботевград с 86-94 след обрат в края. Капитанът Митко Димитров бе най-резултатен за Балкан с 21 точки, а ето какво каза той след мача:

“Мисля, че по резултата, който беше първото и второто полувреме, определено защитата е главният виновник за загубата. Трябва да си видим грешките и всеки един да гледа мача. Все пак сме отбор. Не може да допуснем такава разлика да падне. Защитата беше доста по-слаба през второто полувреме, не знам на какво се дължи. Не мисля, че беше отпускане. Трябва да видим грешките си.

Със сигурност има умора, но това не може да е оправдание. Във всяка европейска лига има по 5,6 отбора които играят този цикъл сряда събота. Те не се уморяват и това не трябва да е оправдание. Със сигурност ще е доста по-различен мачът в Красноярск. За да си тръгнем с победа, трябва да дадем 300% повече от нас от това, което играхме днес.

Една загуба винаги влияе по някакъв начин. Надявам се да сме достатъчно умни да ни повлияе положително. Надявам се тя да е един шамар, който да ни събуди. Тежко е, но се надявам да сме достатъчно умни, за да си вземем поуките и да не повтаряме грешките си.”