И Балкан U14 загуби от ЦСКА след оспорван мач в ‘Триадица’

17.10.2020

Момчетата на Балкан до 14 години загубиха от ЦСКА на старта на Държавното първенство за подрастващи. В първия си мач със своя нов треньор Борислав Георгиев нашите отстъпиха драматично на своя съперник с 54-56. Мачът в зала “Триадица” беше доста оспорван като двата тима си размениха водачеството през двете полувремена. Ботевградчани се бориха докрай, стопявайки 10 точки пасив, но не успяха да стигнат до обрат в последните секунди. В следващия кръг от конференция “Запад”  ботевградчани срещат БУБА Баскетбол. Мачът е на 31 октомври отново в зала “Триадица”.

Балкан започна добре мача и поведе с 15-8 в първите минути. Съперникът отвърна със серия 8-2, но след първия период нашите бяха напред с 5 точки при 17-12. Последваха оспорвани минути във втората част, а малко преди края на полувремето ЦСКА стигна до пълен обрат и поведе на почивката при 30-29. След подновяване на играта ”червените” задържаха контрола в мача, повеждайки с 10 точки при 45-35, а след 30 минути Балкан успя да намали на 6 изоставане. Нашите продължиха да стопят пасив и малко след начало на последната се доближиха на 2 точки при 48-50. В този момента последва тройка на ЦСКА, с която те отново качиха разлика, а нашите сгрешиха в ответната ситуация. Двата тима си размениха по няколко тройки след това, но ЦСКА запази аванс от 5. В последните две минути и двата отбора не можеха да отбележат, а Балкан вкара тройка 6 секунди преди края, за да свали пасив на 2. Последва таймаут и няколко фаула, но нямаше време за обрат.