Два съперника на Балкан един срещу друг в Топ 8 на ФИБА Къп

14.03.2019

Два от съперниците, които имаше Балкан във ФИБА Къп, продължават към четвъртфиналите в турнира. Това са Апоел Холон и Алба Фехервар.

Снощи унгарският тим, който продължи като "щаслтливо губещ" от групата на Балкан, успя да се класира, след като разби Телеком Баскетс с 81-69 в реванша, заличавайки загубата с една точка от първия мач. В основата бе 35-годишният испански гард Карлос Кабеса, който донесе успеха с 19 точки и 5 асистенции (5/7 от тройката).

Двата тима дори ще се изправят един срещу друг в следващият етап, който започва на 20 март. В него отново ще се играе в два мача на разменено гостуване като този с по-добър актив е домакин в реванша. За следващия етап се класираха осем отбора от седем страни като само Италия е с два отбора.

Другият германски тим в надпреварата Вюрцбург отстрани сочения за фаворит Автодор Саратов с две минимални победи. Първата с три точки, а втората с четири.

Датският Бакен Беърс отстрани друг съперник на Балкан Ирони Нес Циона също след две победи в осминафиналите.

Пънар Кършаяка продължи напред след отличен мач у дома над Вентспилс и победа със 70-65. Така подобри представянето си от първия мач, който загуби с две точки.

Динамо Сасари постигна най-убедителна победа във втория осминафинален мач като победи Лайден с 94-68, за да си осигури сблъсък срещу турския тим. В рекордите ще остане 24-годишното крило на Динамо Рашаун Томас, който завърши с впечатляващия коефициент 54, записвайки общо 40 точки и 16 борби на сметката си.

Другият италиански тим Варезе също си осигури място на четвъртфинал след убедителна победа у дома над Прищина със 100-84, която заличи слабото им представянето в първия двубой. Лидерът на Прищина Дардан Бериша наниза 24 точки, но това не стигна на неговия тим да спечели.

Белгийският Остенде е съперникът на Варезе в следващия кръг, след като отстрани холандския Донар Гронинген. Тимът успя да продължи, след като реши равенството в първия мач с победа в Белгия с 88-80 във втория мач.