Девойките (19) отстъпиха на Левски

04.11.2019

Девойките на Балкан до 19 години загубиха в 3-ти кръг кръг от Регион "Витоша" на Държавното първенство. Отборът на Яна Пешева отстъпи като гост на бронзовия медалист от миналата година Левски с 43-73. Това бе второ поражение за нашия тим, който в първия кръг отстъпи на Славия. В следващия кръг, който е след две седмици на 17 ноември, Балкан гостува на втория отбор на Славия.

Фотогалерия от мача Левски (19) - Балкан (19).

Още в първата част нашите допуснаха много грешки и голяма разлика от 21 точки като изоставаха с 9-30 след 10 минути. До почивката "сините" запазиха преднина oт над 20 точки, за да завършат при 48-22 на полувремето. Ботевградчанки, които играят с доста по-малки състезателки, спечелиха третия период с 16-12, но отбелязаха само 5 точки в последната и позволиха разликата да скочи на 30 преди финалната сирена.