Балкан започна със загуба Деласпорт Балканска лига

12.10.2021

Балкан започна със загуба сезон 2021/22 в Деласпорт Балкланска лига. В първия си мач тимът на Небойша Видич отстъпи като гост на израелския Апоел Галил Елион с 56-45.  Мачът започна кошмарно за “зелените”, които допуснаха пасив над 20 още в първата част. Балкан показа характер след това и спечели останалите три части, но не успя да стигне до обрат. Три минути преди края разликата бе само 9.

През целия мач съперникът имаше двуцифрена разлика, но Балкан се бори до последно. “Зелените” се върнаха по-силни в мача като спечелиха второто полувреме.

Следващият мач на нашите от Деласпорт Балканска лига ще бъде на 3 ноември срещу Левски 2014 в “Арена Ботевград”.

Мачът започна ужасно за Балкан със серия 11-0 за домакините в първите 4 минути. Домакините реализираха без проблем всичките си атаки, докато Балкан не успяваше да организира добре нападението си и да отбележи. Последва мигновен таймаут. Лошата игра продължи в Балкан като за щастие и Апоел не бележеше. Дерик Маркс отбеляза първия кош за Балкан почти 6  минути след началото следоткрадната на Алихан и асистенция на Крис Минков.. Домакините обаче бяха безпощадни и повдоха с 16-4 малко след това. До края на частта Балкан отбеляза още един кош само, докато Галил натрупа преднина от 18 в първите 10 минути (24-6). Нашите оставиха шанс на съперника да отбележи на няколко пъти, за да качи над 20 разликата след първия период, който завърши при 24-6.

Последваха добри минути за “зелените”, в които те направиха силна серия от 10-0, за да свалят на 12 при 28-16 малко повече от 4 минути преди края на полувремето. Съперникът нямаше кош повече от 4 минути. До края на полувреме разликата не падна под 13, no двата тима се оттеглиха в почивка при +17 за съперника (39-22). Домакините стреляха над 60% от средно докато Балкан бе около 30%. За 20 минути нашите не успяаха да вкарат и нито една стрелба от далечно растоянието, където бяха 0/12.

Крис Минков вкара първата тройка за Балкан минута след началото на второто полувреме. За пет минути единствените точки за Балкан бяха две негови, но разликата остана голяма. Последваха няколко минути , в които и двата отбора не успяваха да отбележа. До края на частта нашите за кратко свалиха на 13, но съперникът не позволи повече да падне. Така двата тима започнаха последния период при 16 преднина за израелския тим (50-34).

Нашите започнах ударно последната част съсс ерия 9-2, за да свалят значително разликата. В средата на периода 5:18 минути преди края за първи път от началото на мача тя падна под 10 при 52-43. Последва още един опит, но съперникът вкара за +11 и докрая нашите не успяха да се възползват.

Дерик Маркс бе най-резултатен за Балкан и единствен с двуцифрен актив от 12 точки.

За съперника най-много 18 и 8 борби имаше Нимрод Леви, а с 10 точки и 6 борби завърши Габриел Чачашвили.