Балкан загуби в Швеция след слабо второ полувреме

05.11.2019

Балкан допусна втора поредна загуба в турнира за Купата на ФИБА Европа. Отборът на Йовица Арсич отстъпи като гост на Сьодертеле Кингс с 83-93, след слабо второ полувреме на мача в Швеция. Така до момента в група G и двата отбора вече са с равен актив от една победа и две загуби. Клуж Напока е първи с 2-0, а Енисей 1-1.

В следващия кръг на 13 ноември Балкан гостува на Енисей Красноярск. Другият мач в нашата група е утре в Русия. Преди това в събота на 9 ноември Балкан приема в Ботевград Берое в мач от 6 кръг на НБЛ.

Балкан започна много силно мача със серия 7-2, но постепенно домакините изравниха резултата. Последваха няколко смени на водачеството, а добра стрелба на Крис Минков от далечно разстояние върна предимството ни. Сьодертеле също вкара няколко тройки, за да поведе за момент с 4 точки в първия период. Играта вървеше на бързи обороти като двата отбора си разменяха непрекъснато водачеството след добра стрелба от далеч. Домакините вкараха 6 тройки от 7 опита, а нашите допуснаха няколко грешки и след първия период шведите водеха с една.Три минути след началото на втората част българският шампион си върна предимство и го задържа до полувремето. Сьодертеле се държеше близо като изравни за кратко при 41-41, но до почивката нашите поведоха с 4. Второто полувреме започна с много грешки и в двете полета, но Балкан запази преднина. За първи път тя стигна и 7 точки, но 3 минути преди края на периода я изгуби и Сьодертеле излезе напред с 3 при 59-56. Домакините увеличиха на 6 за първи път, но тройка на Крис Минков свали разликата и след 30 минути шампионът на Швеция водеше с 2 при 66-64. Последния период започна слабо за Балкан със серия 9-0 за домакините, след която те поведоха за първи път с 11. Нашите нямах кош от игра 4 минути. За кратко разликата скочи до 14. На няколко пъти в края на мача нашите свалиха на 4 точки пасив, но тройка на Сьодертеле отново вдигна преднината им. Нашите отвърнаха, но минута и осем секунди преди края нова тройка на Сьодертеле сложи край на нашите надежди за обрат.

Сьодертеле Кингс отбеляа цели 15 тройки срещу 9 на Балкан като бе 15/26 (57.7%) срещу 9/32 (28%) за "зелените".

.

Най-резултатен за Балкан с 18 точки и 6 борби бе Алекс Симеонов. Михайло Секулович имаше 13 точки и 5 борби, а по 10 отбелязаха Марко Радонич, Крис Минков и Митко Димитров. Кени Хол завърши с 11 борби и 8 точки.

Най-резултатен за успеха на Сьодертеле Кингс с 19 точки бе шведският национал Антон Гадефорс. 18 реализира Джонатан Першон, а 16 точки и 8 борби имаше Андрю Смит. Шериф Драме и Мартин Палмблад добавиха по 11.

Пълна статистика от мача Сьодертеле Кингс - Балкан.