Балкан U15 отстъпи на италианския Варезе

30.11.2019

Балкан U15 допусна първа загуба на Европейската младежка лига в Словакия. Отборът на Николай Пеев отстъпи на силния италиански тим Варезе с 53-81, след като изоставаше през целия мач. Варезе доминирашеш сериозно под коша, където овладя 64 борби срещу близо 30 по-малко на Балкан. Нашите имаха и по-нисък процент на стрелба и не успяха да се противопоставят. С успеха съперника се утвърди на първо място с 3 успеха и нито една загуба, а Балкан е зад тях с 2-1. Утре от 14:00 часа българско време ботевградчани играят срещу другия непобеден тим до момента  в групата Байерн Мюнхен

Варезе започна по-силно мача и поведе с 13-5 в началните минути. Нашите допускаха доста грешки в нападение имаха имаха 6 само в първите 4 минути. Балкан реализираше трудно, а италианците продължиха да контролират темпото и след първия период водеха със 17-10. Варезе задържа Балкан без кош и в първите 4 минути на втория период, за да направи серия 7-0 и да поведе с 14. Нашите момчета не можеха да опазят съперника, не успяваха да вкарат атаките си и на почивката допуснаха пасив от 19 при 39-18. В първите 20 минути те имаха изключително нисък процент на стрелба - близо 20 от линията за две и три точки. В третата част Варезе качи до 30 точки точки преднина и до края на мача задържа солиден аванс над 20. Тимът доминираше главно под коша, където овладя 64 борби срещу едва 37 на Балкан. Отборът вкара повече от половината си точки под коша - 48 срещу само 22 на Балкан там.

Само двама от Балкан завършиха с двуцифрен актив - най-резултатен  с 12 точки и 5 борби бе Александър Гавалюгов, а 10 отбеляза Денис Петков

За победата на Варезе най-много 18 точки и 5 борби имаше Вей Лун Джао. Паоло Роси записа дабъл-дабъл с 16 точки и 14 борби, а 12 реализира Марко Пасинети. Демостене Франгос овладя 10 борби и вкара 6 точки.

Пълна статистика от мача Балкан U15 - Варезе.