Балкан U14 започна ударно новата година (обновена)

11.01.2020

Отборът на Балкан за момчета до 14 години започна 2020-а година с категорична победа в Троян. В мач от 8 кръг на Западната елитна група отборът на Николай Пеев победи като гост връстниците си от Чавдар Троян със 101-39 (26-7, 30-5, 19-10, 26-17), след като водеше без проблем отначалото докрай.

Още през първото полувреме нашите поведоха с 44 точки (56-12) и до края на мача продължиха да увеличават преднината си. Много силна втора четвърт, която нашите спечелиха с 30-5 им даде силен старт и до края отборът на Николай Пеев не срещна трудност.

Всички момчета от отбора на Балкан успяха да вкарат като най-резултатен с 24 точки беше Зари Георгиев. Николай Нецов отбеляза 14, 13 имаше Васил Кирилов, а 12 Виктор Груев. За ботевградчани не игра капитанът Александър Гавалюгов.

Това бе пета поредна победа за нашите, които делят първо място с БУБА Баскетбол, но имат и мач по-малко.