Балкан U14 загуби драматично от Славия (обновена)

22.06.2022

14-годишните момчета на Балкан загубиха последния си мач от Редовния сезон в Елитна група – Запад. Тимът на Иван Коцев отстъпи като гост на Славия с 45-44, след драматичен край на мача, но завършва втори след тройна въртележка на Запад. Славия водеше почти през цялото време, нашите обърнаха малко преди края, но не успяха да удържат победата. Тимът ни, завършва с баланс 4-4 наравно с БУБА и Славия, но с по-добра точкова разлика в директните мачове.

За Купата се класират първите два отбора от всяка Елитна група. От нашата - лидерът ЦСКА и Балкан.

Мачът започна много трудно и за двата отбора като Славия поведе с 3-0 в първите 7 минути на мача. Нашите отбелязаха едва един кош в първия период и след него изоставаха със 7-2. Дълго време във втората Славия водеше, най-голямата им преднина бе 10, а до почивката нашите намалиха изоставане на 3 при 24-21. След подновяване на играта двата тима имаха много слаба трета част. Тимът от София водеше с 2,3 точки, а секунди преди края й Балкан обърна за 33-34. Първите 5 минути на последната нашите нямаха кош от игра, но и съперникът не успяваше да отбележи. 2:02 минути преди края на мача Славия водеше само с 1 при 43-42, а нашите откраднаха топката при изкарване и отбелязаха, за да стигнат до обрат при 43-44. Последва таймаут за столичани. След добра защита Балкан опази съперника, но не успя да вкара в ответната атака. След това направи фаул, след който Славия излезе напред с 1 точки при 45-44, а 20 секунди преди края нашите момчета не успяха да реализират в последната си възможност за обрат.