Балкан U13 остана на 8-мо място в Ямбол

02.08.2020

Отборът на Балкан за момчета до 13 години остана на последно 8-мо място на финалите от Държавното първенство, които се проведоха в Ямбол. В последния мач нашите отстъпиха отново на Рилски спортист с 57-66 (16-15, 15-15,14-20,12-16) след оспорван мач и обрат през второто полувреме. Двата тима се срещнаха отново и в груповата фаза, като Балкан загуби с 68-75. Така за съжаление нашият отбор не успя да запише победа на надпреварата в зала “Диана”, завършвайки с 5 поражения.

Балкан започне добре срещата и водеше на няколко пъти с по 6 точки в първия период. Рилски успя да намали на една след първия период и обърна след началото на втората като задържа напред до средата на частта. Балкан изравни на няколко пъти и на почивката имаше лек ванс от 1 при 31-30. През цялото второ полувреме Рилски беше напред в резултата като Балкан не позволяваше разликата на скочи. Две минути и половина преди края нашите свалиха на 4 изоставане при 61-57, но след това допуснаха тройка на съперника, грешка в нападение и самоковци удържаха победата докрай.

За 5-то място в Ямбол ще спорят днес Левски и Академик Бултекс 99 (11:00ч.), за трето Доростол и БУБА Баскетбол (13:00ч.), а финалът ще бъде между домакините от Тунджа и Черно море Тича (15:00ч.).