Балкан U12 се завърна с убедителна победа над Академик София

11.07.2020

Балкан започна с победа квалификациите за момчета до 12 години. Отборът, воден от Венцислав Стоев, победи в първия мач от подновения шампионат Академик София със 76-29, след като водеше значително през целия мач. Това бе първи мач за подрастващите след 4-месечната пауза заради пандемията COVID-19. Балкан е домакин на един от турнирите, в който участват общо четири отбора. Първите два се класират за финалите на Държавното първенство в София.

Във втория мач днес от 18:00 часа Балкан среща Вълците от Разград. Мачовете в "Арена Ботевград" се играят без публика. Гледайте всички срещи от деня НА ЖИВО ТУК.

Балкан започна силно двубоя и поведе с 9-0 още в първите две минути. Нашите момчета продължиха да поддържат контрола в срещата и поведоха с 19-2 в нея. В последните минути нашите допуснаха съперникът да отбележи повече и след първата част резултатът бе 23-8 в полза на “зелените”. Нашите започнаха втората част с повече пропуски, но постепенно се откъснаха отново напред и на почивката водеха със солидна разлика от 32 точки при 46-14.През второто полувреме Балкан подобри още повече защита и вдигна разликата над 40 точки в края на последния период, за да се поздрави с убедителна победа на старта на квалификациите в "Арена Ботевград".

Заради извънредната епидемиологична обстановка мачовете се провеждат БЕЗ ПУБЛИКА. Гледайте всички срещи от деня на живо тук: