Балкан U12 се класира на финал в Държавното първенство

12.07.2020

Отборът на Балкан се класира за финалите на Държавното първенство по баскетбол за момчета до 12 години. Отборът на Венци Стоев победи Рилски спортист с 82-48 (26-9, 17-16, 22-8, 17-15) в последния си мач от квалификациите в Ботевград и завърши без поражение с три убедителни победи.

Фотогалерия от мача Балкан U12 - Рилски спортист

Другият отбор, който продължава напред от зона "Рила", е тимът от Самоков, който постигна две победи и едно поражение в "Арена Ботевград". Трети завърши Академик София с 1-2, а последен Вълци Разград с три поражения.

В момента се провеждат още пет квалификационни турнира в България в тази възраст, от които ще бъдат излъчени още 10 отбора за републиканското първенство. На финалите ще участват общо 12 отбора като те ще бъдат в София от 25-28 юли.

Балкан започна ударно мача с 22-1 и водеше спокойно в първата част на мача. Във втората Рилски подобри игра и успя да свали изоставането си под 10 точки няколко пъти след серия 10-2. Разликата се запази около 10 във втория период,а на почивката резултатът вече бе 43-25.  През второто полувреме Балкан не позволи разликата да падне повече и постепенно я покачваше до края на мача като след третата част вече водеше с 65-33. Момчетата на Венци Стоев направиха серия 13-0 с доста бързи атаки в първите пет минути на последната, за да покачат преднина за първи път над 40 точки при 78-33 и до края да доиграят с настроение двубоя.