Балкан U12 с втори успех за деня

11.07.2020

Отборът на Балкан записа втори категоричен успех в първия ден на квалификациите за момчета до 12 години в Ботевград. Отборът, воден от Венци Стоев, победи разградския Вълците* с 84-27 като не срещна никакъв проблем срещу своя съперник. Това бяха и първи мачове в Държавното първенство след повече от четири месеца прекъсване заради пандемията COVID-19. В първия мач по-рано днес нашите победиха и Академик СофияВ неделя от 11:00 часа Балкан играе срещу другия непобеден тим от турнира в "Арена Ботевград" Рилски спортист.

Фотогалерия от мача Балкан - Вълците.

Още след първата част нашите имаха сериозно предимство от 32 точки при 38-6 след 10 минути игра, а до почивката почти го удвоиха за 54-6. Вълците спечелиха третия период с 11-8, но разликата в полза на Балкан бе твърде голяма. До края ботевградчани продължиха да покачват водачеството си, за да спечелят убедително и втория си мач за деня.

11:00 Балкан - Рилски спортист

Мачовете се провеждат БЕЗ ПУБЛИКА заради извънредната епидемична обстановка. Може да гледате всички срещи на ЖИВО в YouTube канала на Българска федерация по баскетбол ТУК.

*Клуб "Вълците" е създаден през есента на 2018 г. и към момента има четири отбора - по два за момчета и момичета до 12 и 14 години. Днешният опонент на Балкан е сформиран през миналия сезон.