Балкан (U12) с победа и загуба

14.02.2020

Днес момчетата на Балкан до 12 години направиха победа и загуба в първия ден от приятелския турнир, който се провежда в зала "Георги Христов".

В първата среща балканци не изпитаха особени затруднения срещу отбора на Рилски спортист. Момчетата на Венци Стоев направиха комфортна преднина още в първата част. До края на срещата разликата достигна близо 40 точки. В крайна сметка мачът завърши с победа на Балкан с резултат 75-41.

Фотогалерия от мача Балкан U12 - Рилски спортист.

ЦСКА игра срещу БУБА Баскетбол във втората среща за деня. Мачът се разви равностойно, премина през много обрати. ЦСКА успя да победи с 49-42.

Черно море бе вторият опонент на "зелените" за деня. Моряците започнаха по-добре, в средата на втората част разликата беше двуцифрена, но балканци успяха да намалят до 33-25 преди полувремето. Второто полувреме започна много добре за "зелените" и скоро резултатът беше изравнен 39-39.  След 30 минути Черно море все пак водеше с 1 точка 46-45. В последния период момчетата от Варна играха по-силно и успяха да увеличат преднината си до 8 точки. Късен щурм на домакините ги доближи до 1 точка, но това беше всичко. Черно море победи с 60-57.

Фотогалерия от мача Балкан U12 - Черно море.

В последната среща за тази вечер Берое надигра ЦСКА. Старозагорци доминираха от самото начало, крайният резултат е 63-33.