Балкан си върна за загубата от Берое

11.01.2020

Балкан спечели реванша срещу Берое и постигна 14-та победа в първенството на НБЛ. Отборът на Йовица Арсич надигра като гост Берое със 75-65, за да си върне за единствената загуба в първенството, която дойде точно от тои съперник. Балкан водеше от началото докрай на мача в Стара Загора и не остави съмнение за своя успех. Дебют за ботевградчани направи Кейси Бенсън. В първия мач Берое спечели в Ботевград с 8 точки.

В следващия кръг на 18 януари Балкан приема у дома Левски Лукойл.

С този успех Балкан запазва първа позиция в класирането с актив 14-1, а съперникът е трети с 11-4.

Балкан започна силно мача със серия 8-2 в първите 7 минути на срещата. Берое допусна доста грешки и не успяваше да реализира атаките си. Отборът на Йовица Арсич играеше много силно в нападение и след първата част водеше с 21-12 след три тройки на Радонич в нея. Берое подобри стрелбата от тройката във втората част и 3:29 минути преди края й свали на 2 точки след 6 тройки при 30-32. В ответните атаки двата тима не успяха да отбележат, а тройка на Крис и кош на Секулович вдигна отново преднината на 7 при 37-30. На почивката двата тима се оттеглиха с 5 аванс за гостите. Берое свали на една точка в началото на второто полувреме, което бе и най-малката разлика в мача до момента, но Балкан отговори със серия 9-0, за да се откъсне отново напред с 10 точки. Берое отговори с нова серия 8-0 след две поредни тройки на Иван Лилов, за да се доближи отново до 2, но Балкан не позволи повече да падне разликата и след третата част нашите водеха с 8. Балкан запази комфортна преднина в началото на последната част. За кратко в средата на частта Берое свали на няколко пъти на няколко пъти на 6 точки изоставане. Малко след това добра игра на Дейшон Найт и Крис Минков Балкан увеличи на 11 при 59-70 и до края удържа успеха, след като дори поведе и с 13.

Марко Радонич бе най-резултатен за успеха с 20 точки и 10 борби, а Митко Димитров реалзиира 17. Крис Минков отбеляза 12.

За Берое над всички с 15 бе гардът Монахан. Остин Прайс реализира 14, а 13 точки и 5 борби имаше Иван Лилов

Пълна статистика от мача Балкан - Берое.