Новини

Балкан ще бъде домакин на финалите за момчета (U14)

25.06.2020

Сезонът при подрастващите ще се доиграе през лятото. Това реши днес УС на БФБ на видео - заседание. Балкан ще бъде домакин на финалите от Държавното първенство за момчета до 14 години, един квалификационния турнир в зона "Рила" за момчета U12 12г. и за юноши до 19 г.

 

Републиканското за момчета до 14 г. ще се проведе от 15 - 19 август в двете зали "Арена Ботевград" и "Георги Христов". С оглед усложнената епидемична обстановка, мачовете ще се играят без публика. Всички срещи трябва да бъдат излъчени на живо. 

 

Първенствата при подрастващи са единствените, които ще се доиграят през лятото. На своето заседание УС реши единодушно, че класирането на отборите от редовния сезон към момента на прекъсването на ДП за подрастващи се смята за крайно класиране в редовния сезон (без доиграване на непроведените срещи). 

 

Общо три отбора на Балкан ще участват със сигурност във финалите - момчета  13 14 и 16г., а 12-годишните и юношите до 19 години ще започнат с квалификации.

 

Ето кога и къде са финалите на останалите отбори на Балкан:

 

Момчета до 12 г.

Финален турнир с 12 отбора -  25-28.07.2020 г. - София (зали "Триадица" и Румен Пейчев")

Квалификационни турнири 11-12.07.2020г.

Отборите са разпределени в 6 квалификационни зони, като за финалите се класират първите 2 /два/ отбора.

 

РАЗПРЕДЕЛЕНИЕ: 

Зона Витоша : Домакин – ЦСКА

1.ЦСКА

2.БУБА Баскетбол

3.Ънстопабъл - Добрич

4.Видабаскет

 

Зона Добруджа: Домакин – Черно море

1. Черно море Тича

2. Светкавица

3. Локомотив София

4. Свети Влас

 

Зона Рила: Домакин – Балкан (11-12 юли)

1. БАЛКАН

2. Рилски Спортист

3. Ахил

4. Вълци Разград 

5. Академик София                                                                                                                              

Зона Родопи: Домакин - Академик Пловдив.

1. Академик Пловдив

2. Славия

3. Делфин

4. Миньор 2015

5. Хебър

 

Зона Мизия: Домакин - Спартак Плевен

1. Спартак Плевен

2. Дунав 2007

3. Левски

4. Шумен

 

 Зона Загоре: Домакин – Берое

1. Берое

2. Тунджа

3. Стар баскет

4. Чавдар Троян

 

Момчета до 13 г.

Финален турнир с 8 отбора 30.07-02.08.2020 г. - Ямбол

За финали се класират директно първите два отбора от Запад и Изток.

 

Запад

1.БУБА Баскетбол

2.БАЛКАН

 

Изток

1. Доростол

2. Черно море

 

Квалификационни турнири 18-19.07.2020 г. – класират се първите два отбора.

1. Левски София – домакин                                      

2. Рилски спортист 

3. Шумен

4. ЦСКА

5. Славия

 

1. Тунджа – домакин

2. Ънстопабъл

3. Локомотив

4. Спартак Плевен

5. Академик Пловдив

 

Момчета до 14 г.

Елитна група:

Финален турнир с 12 отбора – 15 – 19.08.2020 г. - Ботевград.

 

Директно за финали се класират заелите първите 5 места в конференции Запад и Изток съгласно подадените заявки   

 

Запад:

1. БУБА Баскетбол

2. Балкан

3. Рилски спортист

4. Левски

5. ЦСКА

 

Изток :

1. Доростол

2. Академик Пловдив

3. Дунав Русе 2016

4. Черно море Тича

5. Делфин

 

Бараж 1              

10.08. Шумен – Септември      

12.08. Септември – Шумен

Бараж 2              

10.08. Чавдар – Тунджа             

12.08. Тунджа – Чавдар

 

Юноши до 16 г.

Елитна група

Финален турнир с 12 отбора – 09-13.08.2020 г. - Пловдив, зали "Сила" и "Олимпиада"

 

 Директно за финали се класират заелите първите 4 места в конференции Запад и Изток.

 

Запад:

1. Левски

2. ЦСКА

3. БАЛКАН

4. БУБА Баскетбол

 

Изток :

1.Черно море Тича

2. Академик Пловдив

3. Несебър

4. Делфин

 

Баражи на 28.07.2020 и 31.07.2020 г.

Бараж 1             

28.07. Шумен – Септември      

31.07. Септември – Шумен

Бараж 2            

28.07. Сливен – Р. Спортист  

31.07. Р. Спортист – Сливен

Бараж 3              

28.07. Славия – Чардафон  

31.07. Чардафон – Славия

Бараж 4             

28.07. Чавдар – Дунав 2016     

31.07. Дунав 2016 – Чавдар

 

Юноши до 19 г.

 

Елитна група -  Финали на 20-26.07.2020 г. с участие на повече от 8 отбора

 

I  Дивизия

 

Два квалификационни турнира по две срещи на ден 18.07-19.07.2020г., първите два отбора продължават във Файнъл 4 с дати 25.07 - 26.07.2020 г.

 

Квалификационна група Запад - Ботевград:

 

1. Славия

2. Септември

3. БАЛКАН

4. Видабаскет

5. Евробаскет

 

Квалификационна група Изток:

 

1.  Академик Пловдив

2. Чардафон Габрово

3. Спартак Плевен

4. Отпаднал от бараж Елитна група

5. Ънстопабъл Добрич

 

Преди финалните турнири всеки баскетболен клуб има право да картотекира по един състезател включен в разширения състав на Националния отбор за съответната възраст от отбор, който не се е класирал за финален турнир.

 

Спонсори Фирмите, които ни подкрепят Виж всички

Последен мач

БК Балкан 65 : 73 Цмоки Минск

Класиране

Отбор Победи Загуби
1 БК Балкан 19 1
2 Левски Лукойл 17 2
3 Рилски спортист 15 5
4 Берое 14 6
5 Академик София 9 11
6 Академик Бултекс 99 8 12
7 Черно море Тича 7 12
8 Черноморец 4 16
9 Спартак Плевен 4 16
10 Ямбол 2 18
Виж пълното класиране