Балкан с победа №10 в НБЛ

14.12.2019

Балкан надигра лесно у дома Академик София в последния кръг на НБЛ и постигна 10 победа в първенството. Отборът на Йовица Арсич спечели със 101-78 над тима на Георги Давидов след силна трета част, в която натрупа преднина близо от 20 точки и до края не позволи да я загуби. Това бе последния домакински мач за годината на шампионите от Ботевград, а в следващия мач Балкан гостува на Черно море Тича. Мачът е още тази сряда на 18 декември във Варна. Срещата пропусна Михайло Секулович заради проблем с рамото.

Балкан запазва първо място в класиране наравно с Левски Лукойл с актив 10-1.  Академик е с актив 5-6.

Фотогалерия от мача Балкан - Академик София.

Балкан започна добре мача и поведе с 10-2 в първите 4 минути. Академик изпусна доста атаки в първите минути, но се върна в мача и отговори със серия 10-3, за да се доближи до една точка при 13-12. Балкан отново пое нещата в свои ръце и поведе с 6 точки след първата част при 24-18.Академик започна втората част със серия 6-1, за да се доближи на два пъти на една точка до съперника. Двата отбора изпуснаха доста стрелби като нямаха кош от игра блио 4 минути, а на почивката поведоха с 8 при 43-35. Балкан започна отлично второто полувреме със серия 12-2 и доста бързи атакаи за по-малко от 3 минути, за да се откъсне за първи път в резултата с 18 точки напред при 55-37. Домакините запазиха комфортен аванс близо до 20 в оставащите минути от период. 1:24 преди края на третата част Крис Минков получи дисквалификация за симулация, но Балкан запази аванс от 19 точки след 30 минути игра. В последната част отборът на Йовица Арсич продължиха да покачва разликата и спечели убедително.

Кени Хол бе най-резултатен за победата с 23 точки и 9 борби. Дейшон Найт реализира 16, капитанът Митко Димитров имаше 15 точки и 7 борби. Крис Минков реализира 13. Марко Радонич имаше 11, а 10 Станислав Цонков.

За Академик най-много 22 имаше Цветомир Чернокожев. 15 добави Николай Николов, а 13 Лъчезар Димитров.

Йовица Арсич, старши-треньор на Балкан: "Доволен съм от това, че имахме достатъчно и енергия, и фокус за някои неща. Не съм доволен, че във втората част не използвахем бонус фаулове да спрем някои контраатаки и лесни стрелби под коша. Мисля, че постепенно подобряваме играта ни. В защита бяхме по-добри, отколкото в предишни мачове, особено в третата част, където това бе много видимо и направи основната разлика да се откъснем и да няма никакво напрежение. Ще търсим играч, който да вдигне нивото на отбора а не просто някой, който да дойде за брой. Когато намерим добър състезател, тогава ще вземем. Очаквам много тежък мач с Черно море, защото те показаха много добра игра, биха всички мачове у дома, паднаха само от Левски Лукойл във Варна. Със сигурност няма да ни е лесно с тази съкратена ротация, но ще си свършим нашата работа, ще ги разучим, ще се подготвим максимално и се надявам и там да спечелим."

Митко Димитров, капитан на Балкан: "Получи се лесна победа за нас. Очаквах малко по-труден мач с оглед на двамата липсващи играчи, но излязохме мотивирани и концентирани да стигнем до този резултат да победим без напрежение. Преди имахме състеатели, които не получаваха толкова минути. Сега мисля, че те има какво да покажат на терена. Мисля, че сега е техният шанс да покажат, че заслужават да играят повече и да компенсират липсата на липсващите състезатели."

(Снимки: Стоян Христов)

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА БАЛКАН - АКАДЕМИК СОФИЯ.