Балкан с драматична загуба от Берое

09.11.2019

Берое спря серията от 5 поредни победи на Балкан в НБЛ. Тимът на Йовица Арсич загуби драматично от старгозарци с 86-94, след като водеше с 21 точки в мача, но допусна пълен обрат в последния период. Така до момента и двата отбора са с равен актив от 5 победи и 1 поражение.

Фотогалерия от мача Балкан - Берое.

Следващата седмица Балкан има две гостувания - в понеделник му предстои тежко пътуване до Русия, където в сряда гостува на Енисей  Красноярск, а в събота на 16 ноември гостува на Левски Лукойл.

Балкан започна много силно мача и поведе с 8-2 в първите минути на срещата. Постепенно Берое влезе в ритъм и свали на 3 точки пасива си. Цонков и Радонич обаче дадоха добър подем на Балкан с две поредни тройки и малко след края на първия период Балкан поведе с 15 при 26-11. Берое отвърна със серия 10-0, за да намали до 5 при 26-21, но две тройки на Митко Димитрово спря устрема на гостите. Балан продължи да доминира , а Митко да вкарва тройки и на полувремето тимът ни водеше с 15 точки. На няколко пъти след почивката Балкан качи над 20 точки разлика, постепенно започна да я губи. Берое взе инициативата под коша и подобри стрелба, за да свали значително разликата.  Гостите ни задържаха 3 минути без кош като вкараха 6 тройки в третия период, за да свалят само до 7 точки пасив в началото на последната при 75-68. Кош и тройка на Кени Хол направиха отново двуцифрен аванса на Балкан, но Берое отвърна с опасна серия 11-0, която свали пасива само на една точка. Тройка на Прайс върна интригата в мача при 80-75 6 минути преди края. Нашите не успяха да отбележат в следващите атаки, а тройка и фаул Лилов свали на 1 пасива на Берое при 80-79 при оставащите 4 минути до края на мача. След това кош на Михайло увеличи на 3 при 82-79, но тройка на Прайс изравни 2:41 преди края.

За първи път в мача Берое обърна след нова тройка на Лилов за 82-85 малко повече от две минути преди края на мача, а нова тройка на Карамфилов качи преднината на гостите на 5 точки при 83-88. До края гостите удържаха успеха.

Митко Димитров отбеляза най-много 21 точки за Балкан, а 12 имаше Михайло Секулович. По 10 точки имаха Станислав Цонков и Кени Хол.

За Берое над всички бе Иван Лилов с 25 точки, а 20 имаше Реджър Дауъл. Остин Прайс реализира 17, а с 11 точки завърши гардът Деян Карамфилов.

Пълна статистика от мача Балкан - Берое.