Балкан с драматична победа над Рилски

26.10.2019

Балкан записа драматичен успех в последния кръг на НБЛ. Тимът на Йовица Арсич надигра у дома Рилски спортист с 85-83 след обрат през второто полувреме.Това бе четвърти пореден успех за българския шампион в НБЛ, с който нанесе първа загуба на самоковския тим. До момента в класирането Балкан дели първо място с Левски Лукойл с 4 победи и нито една загуба. Рилски е 3-1.

В неделя Балкан заминава за Румъния, където във вторник на 29 октомври гостува на румънския Клуж Напока във втори кръг от турнира за Купата на ФИБА Европа. Мачът е от 19:00 часа българско време и ще се излъчва на живо в интернет в YouTube канала на ФИБА.

Фотогалерия от мача Балкан - Рилски спортист.

Двата отбора започнаха мача само със стрелба от тройката като никой не успяваше да се откъсне напред в първите 6 минути. Балкан допусна няколко грешки поред в края на периода, а  Рилски направи силна серия 11-2, за да поведе за първи път с над 10 точки при 24-13. Рилски запази двуцифрен аванс и във втория период след слаба игра на Балкан в защита. Балкан се опитваше да свали разликата, но на няколко пъти Рилски повеждаше отново с 10. В последните секунди на периода след две поредни тройки на Калахан и Радонич Балкан успя да свали на 4 точки изоставането си на полувреме.

Шампионите от Ботевград започнаха второто полувреме с добра защита и направиха серия 9-0 за 3 минути, за да обърнат за първи път от начало нещата в своя полза при 48-46. Оттам нашите покачваха на няколко пъти разликата и след третия период запазиха аванс от 8. Малко след началото на последната част разликата в полза на домакините стана 10 при 65-55. Две тройки на Рилецо обаче отново върнаха интригата и свалиха пасив на 3 точки. Алекс Симеонов върна едната в този момент за 68-62, но в средата на периода той трябваше да напусне заради пет фаула. Балкан допусна няколко поредни грешки в нападение и позволи на гостите отново да свалят на две точки при 72-70. Разликата се запази малка във финалните минути, а тройка на Крис Минков даде аванс от 7 на Балкан при 81-74 две минути преди края на мача. Джонсън я върна за 81-77, 1:12 преди края. На няколко пъти секунди преди края разликата падаше до 2 точки. Точно 3.6 секунди преди края разликата беше две точки а Рилски имаше нападение, но сгреши и победата остана в ръцете на Балкан.

Най-резултатен за успеха на Балкан с 18 точки и 7 асистенции бе Дейшон Найт, а 11 реализира Марко Радонич като направи и 5 асистенции.

За Рилски спортист над всички с 19 точки и 8 борби бе Хавиер Джонсън. Капитанът Йордан Бозов реализира 11, а по 10 точки отбелязаха Брандън Браун и датският национал Зохоре, който овладя и 9 борби.

Пълна статистика от мача Балкан - Рилски спортист.