Балкан приема днес Спартак Плевен от 18:00 (гледай на живо тук)

16.10.2021

Мъжкият баскетболен отбор на Балкан приема днес Спартак Плевен в първи официален домакински мач за сезон 2021/22. Двубоят е част от 2 кръг на НБЛ и ще бъде излъчен на живо в YouTube. Тимът на Небойша Видич стартира сезона с победа в Ямбол с 97-75 след по-силно второ полувреме. Срещата тогава пропусна американският гард Калил Дюкс, който обаче се завърна в игра при гостуването на Апоел Галил Елион от Деласпорт Балканска лига.

Днешният мач ще се проведе без публика заради забраната на Министерството на здравеопазването във връзка с пандемията  COVID-19.

Днешният съперник на Балкан Спартак Плевен стартира сезон с поражение у дома от Берое в понеделник със 76-89. В другите срещи Левски победи убедително Черно море Тича, Рилски спортист се наложи като гост на Шумен, а Черноморец надигра Академик Пловдив.

Този сезон в Спартак бяха привлечени доста опитни играчи, сред които бившият гард на Балкан Божидар Аврамов, Симеон Илиев, украинецът Максим Корниенко, Николай Стоянов и сръбският гард Коча Йовович. За помощник треньор на Александър Дяковски бе назначен Галин Стоянов - Патрика.