Балкан показа невероятна игра и прати серията в пети мач

13.05.2019

Балкан изигра страхотен четвърти мач и изравни полуфиналната серия с Берое. Тимът на Небойша Видич излезе от трудната ситуацията, в която се намираше и надигра у дома Берое със 110-91, след като водеше през целия мач. Петият мач ще бъде в четвъртък на 16 май в Стара Загора.

Фотогалерия от мача Балкан - Берое.

За първи път в мача имаше система за видеоповторение, но не се стигна до нея.

Балкан показа много висок процент на стрелба като бе 30/40 - 75% от средно разстояние, 62% от тройката 15/24 и направи цели 36 асистенции в мача срещу почти 20 на Берое. За разлика от предишния мач старозагорци днес стреляха 46% от тройката 12/26 и 52% от средно разстояние - 20/38.

Още в началото на мача Балкан започна със страхотен дух в игра и се откъсна напред в резултата. Берое се опитваше да свали разликата на няколко пъти. Във втория период тя падна до 4 точки, но на почивката Балкан отново поведе с 9. Двата тима изиграха почти равна трета четвърт като Берое свали за кратко до 3 точки , но ботевградчани отвърнаха със серия 15-6 и не дадоха шанс на противника да направи обрат. В края на последната част разликата за първи път скочи над 15 точки и до края Берое не успя да се противопостави.

Общо седем състезатели от Балкан завършиха с двуцифрен актив. Микейл Хопкинс бе най-резултатен за успеха с 22 точки, 8 борби и 7 асистенции, а 20 точки и 7 асистенции имаше Брендън Браун. Павлин Иванов реализира пет тройки и общо 15 точки като не пропусна нито една стрелба. Павел Иванов също се включи много силно и отбеляза 12, а с 11 завърши ЛаМаркъс Рийд. По 10 точки имаха Митко Димитров и Мирко Мулалич, който направи и 7 асистенции.

За Берое Конър Франкамп добави 15, а по 12 имаха Александър Янев и Пол Милър. Тихомир Желев реализира 11, а 10 добави Станислав Ваклинов.