Балкан излиза срещу Черноморец днес в генерална репетиция за Купата

27.02.2021

Ботевградчани се завръщат след 17 дни пауза

Балкан стартира днес третия етап от НБЛ с мач срещу Черноморец, което ще бъде и генерална репетиция за четвъртфинала на Купата на България. Именно бургаският тим е съперникът на Балкан в първия мач на надпреварата, която днес стана ясно, че ще се проведе в Панагюрище от 11-15 март.

Срещата днес от 19:00 часа в “Арена Ботевград” като за съжаление към момента мачовете все още се провеждат без публика заради противоепидемичните мерки. Двубоят ще бъде излъчен на живо по MAX Sport 2 HD, а всички местни жители могат вече  да гледат мача и в мрежата на Канал “Ботевград”.

Този сезон двата тима си размениха по една победа. В първия мач на 11 ноември в Ботевград бургазлии нанесоха драматична загуба на шампионите като тогава извън състава на балканци бяха редица титуляри. Във втората среща нашите спечелиха убедително в Бургас като тогава извън състава на бургазлии бе крилото Марвин Смит (средно по 19.6 точки и 10.9 борби) .Лидер на тима е гардът Даянте Болдуин със средно по 20.6 точки, 8.6 асистенции и 7.2 борби. Тимът на Васил Евтимов обаче е абсолютната сензация този сезон като успя да завърши на рекордното пето място след второто завъртане и да победи почти всички лидери в първенството (б.р Балкан,Левски Лукойл и Берое), за да завърши с баланс от 8 победи и 8 поражения след него. Ботевградчани са трети с актив 11-5.

Последният мач на Балкан преди паузата бе на 10 февруари срещу Академик Пловдив, който нашите спечелиха като гост със 70-81. Черноморец имаше също сгъстен цикъл в края на януари и в последния мач спечели реванша като гост срещу Спартак в Плевен с 82-91. След това наставникът на бургазлии обяви, че тимът ще излезе 10 дни в почивка, за да се започне в добро състояние третата врътка и амбицията на тима за четвърто място след него. Бургаският тим пристигна в петък в Ботевград , за да направи две тренировки преди днешния двубой.

Новото име в състава на съперника в Ангел Пейчинов, който бе привлечен в края на януари като наставникът заяви, че ръководството работи за привличането и на други играчи.

Гледайте мача на живо от 19:00 часа днес по Макс Спорт 2.