Балкан - 2 с победа срещу Микс

14.02.2021 Балкан надигра отбора на Микс и записа шеста победа в ББЛ А група. В мач от 17 кръг на Регион "Запад" тимът, воден от Мирослав Ралчев, направи обрат срещу отбора на Микс и успя да победи със 73-63. Отборът се намира на седма позиция с актив от 6 победи и 10 загуби.

Микс започна много силно мача, повеждайки с 12 точки (2-14), но "зелените" успяха да намалят разликата и в края на първия период изоставаха със 7 точки (22-29), а на полувремето вече поведоха (38-35). След оспорвана трета част Балкан все пак увеличи своята преднина (56-52). До края на мача ботевградчани не изпуснаха водачеството. Мачът завърши при краен резултат 73-63.

Мариян Хубанов бе най-резултатен за Балкан с 22 точки и 4 борби, а с 21 точки, включително 5 тройки добави Михаил Гавазов.

Иван Алиев с 15 точки бе най-резултатен за отбора на Микс, а с 14 точки и 6 борби се включи Денис Василев.