Балкан - 2 загуби драматично от Хебър след две продължения

20.02.2021

Балкан загуби драматично от отбора на Хебър. В мач от 18 кръг на Регион "Запад" на ББЛ А група тимът, воден от Мирослав Ралчев, направи много силен мач срещу опитния противник, но загуби със 110-104 след две продължения. Отборът се намира на седма позиция с актив от 6 победи и 11 загуби.

Хебър започна по-добре, повеждайки с 12 точки (16-4), но Балкан бързо се върна в мача и разликата след 10 минути бе сведена до само 4 точки (24-20). Ботевградчани започнаха много силно втората част и след серия от 9-0 поведоха с 34-41, а на полувремето „зелените“ имаха минимален контрол над мача (41-46). След много слаб трети период, в който Балкан успя да отбележи едва пет точки, Хебър отново взе водачеството в мача при резултат 59-51. Последните десет минути от редовните четиредесет бяха много оспорвани с много промени на водачеството. В последната секунда Мариян Хубанов успя да израви и прати мача в продължение. В добавеното време „зелените“ играха малко по-добре и успяха да направят преднина от 3 точки 5 секунди преди края. След таймаут Вангел Илиев от Хебър вкара тройка с табло и прати мача във второ продължение. Заради натрупани 5 лични нарушения на трима от играчите на Балкан, опциите за Мирослав Ралчев значително намаляха и силите на балканци не стигнаха за победа.

Илиян Пищиков бе най-резултатен за Балкан със забележителните 43 точки, като бе перфектен от линията (19/19), а с 28 точки, включително 7 тройки добави Михаил Гавазов.  Мариян Хубанов също бе много полезен със своите 18 точки и 6 борби.

Вангел Илиев и  Георги Кендеров с по 19 точки бяха най-резултатни за отбора на Хебър, а с 17 точки и 5 борби се включи Веселин Веселинов.