Балкан - 2 се върна на победния път след 42 точки на Илиян Пищиков

20.11.2021

17-годишният гард на Балкан Илиян Пищиков вкара 42 точки, за да върне “зелените” на победния път в ББЛ А група. Тимът на Мирослав Ралчев надигра у дома Политехника с 97-79 след като водеше през целия мач. Това бе втора победа за ботевградчани, които имат и 4 загуби. Съперникът е с баланс 3-4. В следващия кръг на 26 ноември Балкан среща ЦСКА

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА.

Срещата започна оспорвано, но постепенно Балкан наложи своето темпо, възползвайки се от грешките на съперника и поведе с двуцифрена разлика още в края на първия период. “Зелените” поведоха с 26-14 малко преди края на първия период, а тройка от задно поле на гарда Везирски от Политехника намали на 7 пасива им след първите 10 минути.  Политехника направи серия 8-1, за да се доближи на 3 точки 2 минути след началото на втората. Силна игра на Пищиков качи отново аванса на домакините. Балкан запази преднина във втората част, но разликата бе малка. На моменти тя падна до 1,2 точки като на нашите бе трудно да се справят с центъра на Политехника и бивш национал на България Стефан Георгиев - Торо. Политехника спечели втория период, но все пак на почивката балканци запазиха аванс от 5 при 44-49.  За кратко гостите обърнаха в началото на третата при 50-49, но Балкан не позволи да се стигне до дълготрайна промяна в резултата. Не след дълго момчетата на Миро Ралчев поведоха с 11 и влязоха в последната с добро предимство от 9 при 63-72. Политехника започна силно последната част, за да намали до 5, 72-77 в средата на приода, но Балкан завърши мача със серия 20-7, за да направи една от най-големите разлики в края и да спечели заслужено.

Политехника завърши двубоя с двойно повече грешки - 22 срещу 12 за Балкан, от които ботевградчани се възползваха максимално и вкара 30 точки.

Освен своя принос от 42 точки Пищиков имаше и много висок процент на успеваемост при стрелбата - 7/11 (63%) от средно разстояние, 7/12 от тройката (58%) , 7/7 (100%) от фаула + 4 борби и 4 асистенции. Михаил Гавазов направи дабъл-дабъл от 18 точки и 10 борби, 13 точки, 7 борби и 5 асистенции имаше Денислав Вутев. Александър Гавалюгов пропусна мача заради възпаление на коляното.

За Политехника 20 точки отбеляза Стефан Георгиев и овладя 5 борби. Ивайло Константинов завърши с дабъл-дабъл от 14 точки, 11 борби и 7 асистенции.