Балкан - 2 със силен мач и първа победа в ББЛ А група

16.10.2020

Отборът на Балкан - 2 постигна първи успех в първенството на ББЛ А група - мъже. В двубой от втори кръг на регион “Запад” тимът, воден от Мирослав Ралчев, изигра много силен мач и победи МИКС със 78-67. Интересен факт е, че съперникът на “зелените” бе воден от една от легендите на Балкан Емил Йонов, а тимът бе съставен от няколко ботевградчани и бивши играчи на Балкан. В следващия кръг на 20 октомври нашите срещат Хебър Пазарджик.

Фотогалерия от мача Балкан - МИКС.

Балкан започна силно срещата като владееше инициативата в първите пет минути и поведе с 11-4. Постепенно МИКС затегна защитата и след първия период намали изоставане на 2 точки при 19-17. Съперникът се държеше близо във втория период , за кратко изразни, но на няколко пъти нашите повеждаха със 7-8 точки. Отборът на МИКС разполагаше с доста по-опитни момчета от Балкан, но ботевградчани доминираха при играта на бърза атака и двата тима се оттеглиха в почивка при 37-31 в полза на “зелените”. Балкан поведе за първи път с двуцифрена разлика малко след началото на второто полувреме и продължи да покачва в последната. Тимът ни изигра много силна последна част, в която успя да поведе с цели 21 при 71-53 и да наложи изцяло контрол. В последните минути нашите се отпуснаха и допуснаха съперникът да намали значително пасив след силна серия в края, но не се стигна до обрат.

Най-резултатни за победата на Балкан бяха капитанът Мариян Хубанов, който вкара 20 точки + 6 борби и 16-годишният Илиян Пищиков с 18 точки и 5 борби. Петко Петков се включи с дабъл-дабъл от 14 точки и 13 борби, а гардът Николай Иванов завърши с 10 точки, 8 асистенции и 6 борби.

За МИКС най-резултатен с дабъл-дабъл от 29 точки и 15 борби бе Кирил Райков. Денис Василев и Александър Йонов (+9 борби) вкараха по 10 точки.

Пълна статистика от мача Балкан - 2 - МИКС.