Балкан - 2 приключи участието си в ББЛ А група

19.05.2022

Балкан - 2 приключи участието си в ББЛ А група. Във втория четвъртфинал в четвъртък в зала „Триадица“ ,тимът ни отстъпи на ЦСКА с 62-80 и загуби серията с 0-2 победи. Този сезон тимът, воден от Мирослав Ралчев, спечели Купата на ББЛ в Русе. В редовния сезон на турнира в регион "Запад" нашите момчета завършиха шести с актив от 11 победи и 11 поражения.

В този мач отборът от Ботевград отново бе с млади момчета и без един от основите си играчи Илиян Пищиков

"Армейците" започнаха малко по-добре мача. Те обаче допуснаха 7 грешки само през първата четвърт, след която „зелените“ обърнаха за 27-20. Разликата в полза на баскетболистите на Мирослав Ралчев стана двуцифрена през втория период. ЦСКА не успя да отбележи нито една тройка през цялото първо полувреме, но имаше сериозно предимство в подкошието и на почивката намали за 36-43.

Съставът на Христо Ценов обаче заигра много по-добре след паузата. Въпреки че продължаваше да пропуска от далечно разстояние, тимът стигна до пълен обрат и преди последната част водеше с 60-55. В оставащото време разликата продължи да расте и „червените“ без проблеми задържаха водачеството си.

За Балкан -2 по 17 точки реализираха Александър Гавалюгов и Михаил Гавазов, с 16 и 7 борби е Веселин Христов.

Димитър Генов бе над всички за победителите с 31 точки. Асен Попов се отчете 18 точки и 10 борби, а Виктор Гергов записа 12 точки и 7 борби.