Балкан - 2 победи Хебър след 41 точки на Александър Гавалюгов

14.10.2021

Със състав от 7 души и 41 точки на Александър Гавалюгов Балкан - 2 победи Хебър със 107-98 в мач от ББЛ А група. Това бе първа победа за тима на Мирослав Ралчев, който в първия кръг отстъпи на МИКС.

Балкан започна силно мача със серия 6-0, но Хебър затвори първия период със серия 10-3 и поведе с 11 след първата част при 26-15. Балкан се бори здраво през втората част и 3 минути  преди почивката обърна нещата в своя полза при 49-46. През цялата трета част “зелените” бяха напред, като едва в края Хебър обърна за кратко и взе предимство от 2 преди началото на последната. Балкан взе убедително последната част и спечели убедително мача.

Освен след силния мач на Гавалюгов, 29 точки и 9 борби имаше Михаил Гавазов, а 21 отбеляза Хрисимир Маринов

За опитния тим на Хебър най-резултатен с 25 точки и 10 борби бе Станислав Славейков . С 18 точки и 11 борби завърши Кристиян Георгиев, Герасим Николов имаше 16 точки и 7 асистенции. Денис Петков 11, а с 10 и 6 асистенции се включи капитанът Стоян Петков.