Балкан - 2 отстъпи на Славия

22.11.2020

Балкан - 2 допусна поражение в последния кръг на ББЛ А група. Със състав от 7 души и  първи двубой от 27 октомври насам отборът на Мирослав Ралчев отстъпи на Славия със 74-77. Ботевградският тим започна добре мача, но след това допусна спад и изоставане от 16 точки. Нашите успяха да стопят големия пасив минута преди края, но не стигнаха до обрат.  До момента в класирането на ББЛ Запад нашите са с актив от 4 поражения и 1 успех, a съперникът е първи с 4-3, но и най-голям брой изиграни мачове.

В следващия кръг на 29 ноември в Ботевград Балкан среща Спортист Своге

Балкан започна по-добре мача и поведе с 12-6 в първите минути. След това обаче  допусна пълен обрат и след серия 9-3 на Славия съперникът излезе напред. Балкан си върна водачеството след първия период, но в началото на втората част допусна нов спад и столичани поеха контрола в мача. На два пъти ботевградчани нямаляваха изоставане на 2 точки, но Славия се възползваша от всяка грешка, за да се задържи напред в резултата. Секунди преди края момчетата на Миро Ралчев скъсиха дистанция на една при 40-41, но тройка със сирената на Слав Георгиев даде ново предимство от 4 точки на черно-белите на почивката (40-44). Слаба трета част, загубена със 7-17, позволи на Славия да запази преднина в третата част. Водените от Петко Петков, който вкара 12 от своите 20 точки в последния период, нашите изиграха много силна четвърта част, в която стопиха изоставане от 16 точки на 3 минута преди края на мача при 70-73, но не успяха да стигнат до обрат.

Без смяна близо до дабъл-дабъл завърши центъра на Балкан Петко Петков, който имаше 20 точки и 9 борби. Гардът Ерик Кирилов реализира 19 точки и 6 борби, а по 13 отбелязаха Мариян Хубанов (+6 борби) и Илиян Пищиков, който също бе на терена 40 минути.

Най-резултатен за успеха на Славия с 23 точки и 6 борби бе Кристиян Георгиев. Слав Георгиев реализира 15, а 13 точки и 8 борби добави Николай Стефанов.