Балкан - 2 отстъпи на един от лидерите в ББЛ А група

13.01.2021

Младият тим на Балкан - 2 допусна загуба в последния кръг от ББЛ А група. Отборът на Мирослав Ралчев отстъпи тази вечер на опитния тим на Локомотив 2020 с 61-88. Това бе седмо поражение за нашите, които имат и 4 победи. Съперникът е трети в класирането на “Запад” с актив 8-2. Старши-треньор на отбора е легендата Георги Младенов, а в тима личат имена като това на бившият играч на Левски Станислав Славейков и други доста по-опитни състезатели от ботевградския тим.

В събота Балкан няма да участва на Купата на ББЛ заради служебна загуба, а следващият мач на отбора ни е на 24 януари срещу ЦСКА

Двубоят започна трудно за Балкан като още в първата част съперникът се откъсна с двуцифрена разлика напред. Локомотив доминираше с опит и ръст над младия тим на Балкан като освен това демонстрира висок процент на стрелба от тройката и поведе с 13-26 след първия период. Вторият също не стартира добре за нашите, които допуснаха серия 14-2 за "столичани". Разликата продължи да нараства като стигна до 30, а почивката дойде след тройка със сирената на Кристиян Ставрев, която оформи резултат (28-54). Локомотив стреляше 80% през първото полувреме от тройката като вкара 9 от 11 опита. Второто полувреме започна по-равностойно, но постепенно Локомотив отново продължи да покачва разликата и след третата част тя отново стигна 30 (43-73). Отборът на Миро Ралчев спечели последния период, но разликата в мача стигна близо 40 в края.

Мариян Хубанов бе най-резултатен за “зелените” с 18 точки, а 14 точки и 6 борби имаше Илиян Пищиков. Михаил Гавазов завърши с дабъл-дабъл от 12 точки и 10 борби, а 11 добави Ерик Кирилов

За Локомотив 2020 най-много 18 точки и 7 борби имаше Ерик Димитров. Със 17 точки и 10 борби завърши Васил Михайлов, а 15 отбеляза Кристиян Ставрев. Бившият играч на Левски Станислав Славейков добави 14 за успеха.