Балкан - 2 не успя да се противопостави срещу опита на Хебър

20.10.2020

Балкан - 2 допусна второ поражение в Българска баскетболна лига от А група - мъже. Тимът на Мирослав Ралчев отстъпи на силния тим на Хебър с 63-92, след като имаше трудна задача да се изправи срещу доста по-опитни състезатели, сред които бе и бившият играч на Левски Лукойл, а в момента мениджър на тима Веселин Веселинов. Нашите се държаха близо до втората част, но през второто разликата скочи над 20 и до края продължи да нараства. За Хебър това бе трети пореден успех, а нашите са 1-2.

В следващия кръг na 26 oктомври в понеделник Балкан играе срещу НСА в София.

Хебър започна по-добра мача и поведе в началото. Балкан изравни за кратко в средата на периода, но съперникът отново взе инициативата. Ботевградчани се държаха близо като за кратко Хебър излезе със 7 напред при по-малко от минута преди края на първия период, а само за няколко атаки Балкан свали пасив на 3 след първата част. Тимът на Мирослав Ралчев обърна за първи път за кратко малко след началото на втората част след тройка и кош на Михаил Гавазов. Хебър обаче веднага възстанови преднината си и след силна серия 10-2 на почивката поведе с най-голямата разлика до момента от 13 точки при 42-55. Съперникът на "зелените" доминира изцяло в третата част под коша и поведе с 22 след нея. Двата тима започнаха слабо последния период като Хебър имаше един кош в първите четири минути. Мачът се доигра на практика без никаква интрига, а Хебър спечели с близо 30. Тимът доминираше сериозно в борбата под коша като овладя 18 борби повече от нашите - 51 срещу 33 за ботевградчани, които пък направиха по-малко грешки 11 срещу 16 за своя съперник. Хебър вкара повече от половината си точки - 70 в полето срещу само 34 на Балкан от тази позиция.

Най-резултатен за Балкан с 18 точки и 7 борби бе Мариян Хубанов, а 16 отбеляза гардът Николай Иванов. Илиян Пищиков завърши с 10 точки и 7 борби. Последните двама  бяха част играха и за мъжкия отбор на Балкан в понеделник при победата срещу Спартак Плевен.

За Хебър над всички с 23 точки бе Веселин Веселинов. Юлий Арабаджийски остана близо до трипъл-дабъл с 20 точки, 10 борби и 7 асистенции. Георги Бързаков имаше 15 точки, 10 борби и 6 асистенции, а по 10 точки имаха още Станой Георгиев и Любомир Недков.

Пълна статистика от мача Балкан - 2 - Хебър.