Балкан - 2 не успя да се противопостави на НСА

22.02.2021

Вторият отбор на Балкан претърпя нова загуба в първенството на ББЛ А група. В мач от Регион “Запад” момчетата на Миро Ралчев отстъпиха на по-опитния тим и един от лидерите в първенството НСА със 72-97. Това бе 12-то поражение за нашите, които има ти 6 загуби, заемайки девета позиция. Съперникът е четвърти с актив 12-6.

Следващият мач на нашите е на 5 март срещу Политехника

Нашите изоставаха почти през целия мач като постепенно съперникът покачваше разликата. Добра стрелба отдалеч на Пищиков, Гавалюгов и Михайлов в първата част позволи на нашите да свалят на няколко пъти двуцифрен пасив. Младоците от Ботевград обърнаха за кратко в средата на втория период (31-30), но след това допуснаха сериозен спад, от който съперникът се възползва и поведе с 15 на почивката. Балканци стартираха трудно и след подновяване на играта като позволиха разликата да скочи над 20 в третата част. До края тя продължи да нараства. Столичани доминираха сериозно в борбата под коша (38 борби срещу 25 на “зелените) и отбелязаха половината си точки в полето (54) срещу 26 на Балкан. Те вкараха 25 точки от бърза атака срещу 6 наши. Воденият от Явор Аспарухов тим имаше и доста по-висок процент при стрелбата от средно разстояние 27/40 (67%) срещу 14/30 (46%) на ботевградчани.

Илиян Пищиков бе най-резултатен за Балкан с 28 точки (5/7 от тройката, 5/ 8от средно разстояние и 3/3 от фаула)  + 5 борби. Александър Гавалюгов имаше 11 точки и 5 асистенции, а 10 добави Петко Петков.

За съперника най-много 24 точки имаше Мартин Мандалски. Виктор Серафимов завърши с 21 точки, 7 борби и 5 асистенции. Даниел Милчев отбеляза 12 + 5 борби, а по 11 имаха Георги Дамянов и Хайдар Баракат + 5 борби.

(Снимка: Николай Христов)