Балкан (16) победи Левски в отложен мач от 8 кръг

10.02.2019

Юношите на Балкан до 16 години записаха важен успех днес в София. Тимът на Виктория Маринова надигра като гост третия Левски с 61-70 (14:24, 15:12, 15:9, 16-26) в отложен мач от 8 кръг. Така до момента в Елитна група - Запад ботевградчани са с актив от 3 успеха и 5 поражения, а съперникът е трети с 5-3.

В следващия кръг Балкан почива а на 24 февруари приема у дома ЦСКА.

Балкан контролираше играта през първото полувреме, а Левски успя да обърне нещата в третата част. Ключово включване на Илиян Пищиков в този момент изведе Балкан напред с 10. На няколко пъти Левски свали до 7,8 точки разликата, но 6 минути преди края на мача ботевградчани отново направиха разликата 10 точки и до края удържаха успеха.

Илиян Пищиков бе най-резултатен за Балкан с 18 точки, а 16 отбеляза Хрисимир Маринов. Лазар Димитров добави 10.

За Левски над всички с 13 точки бе Никола Давидов, 11 отбеляза Мoмчил Кадиев , а 10 точки имаше Деян Станчев.

В друг мач при подрастващите днес девойките (19) на Балкан отстъпиха на Славия с 38-87 и претърпяха пето поражение в Държавното първенство от Регион “Витоша и Рила”. В следващия кръг на 17 февруари нашите момичета играят срещу лидера Септември 97.