16-годишните взеха реванш от БУБА Баскетбол, юношите със загуба

21.02.2021

Отборите на Балкан изиграха днес в “Арена Ботевград” три мача от отложен 2 кръг на Държавното първенство за подрастващи.

В първата среща 14-годишните момчета, водени от Борислав Георгиев, изиграха страхотен мач срещу БУБА Баскетбол като стопиха невероятен пасив от близо 50 точки през първото полувреме, за да загубят само само с 6 точки при 107-113. До момента в Елитна група - Запад нашите са с актив 2-3, а съперникът е лидер с 5-0.

Балкан изоставаше със сериозна разлика през първото полувреме. Още в първата част нашите губеха с 13-33. Те загубиха още повече и втората четвърт с 16-44, за да допуснат пасив от 45 на почивката. През второто нашите изиграха коренно различно второ полувреме с много борба, както и добра стрелба от далечно разстояние. В третата част те вкараха 6 тройки, печелейки периода с 30-16, за да свалят значително изоставане. През цялата последна част момчетата на Борислав Георгиев продължиха да се борят мъжки за обрат и да намаляват разликата като 2 минути преди края намалиха невероятен пасив от близо 50 само на 3 при 102-105. До края нашите не успяха да вземат предимство, но характера, който показаха и борбеността в мача, заслужават истински адмирации!

7 Славия 5 0 5 213:366 5

Във втория мач за деня юношите до 16 години, водени от Николай Пеев, успяха да си върнат за загубата от БУБА Баскетбол миналата седмица с 66-62.Те надиграха своя съперник със 76-64 (20-17, 14-17, 25-15, 17-15) след по-силно второ полувреме и постигнаха четвърти успех в първенството. До момента в Елитна група - Запад нашите са с актив 4-1, а съперникът е с мач повече и актив 5-1 наравно с Левски.

Мачът започна доста оспорвано като играта вървеше кош за кош през цялото време. Дълго време във втората четвърт столичани бяха напред и след равностойни минути на почивката резултатът бе изравнен. Нашите намериха своя ритъм през второто полувреме и със силна защита и добра игра в нападение обърнаха нещата в своя полза. След третата част успяха да вземат 10 точки актив и до края на срещата продължиха да покачват преднината си.

7 Славия 4 0 4 195:273 4

Юношите на Балкан до 19 години допуснаха втора поредна загуба от лидера в Западната елитна група БУБА Баскетбол в рамките на седмица. В отложен мач, игран днес в “Арена Ботевград”, нашите момчета отстъпиха на своя съперник със 74-97 (17-29, 11-21, 26-24, 20-23). Това бе четвърто поражение за ботевградчани, които имат и един успех, но повече от състезателите в ростера са по-малки от върховата възраст 2002 г. БУБА Баскетбол е едноличен лидер с 6 успеха.

Мачът започна оспорвано, но постепенно БУБА Баскетбол поведе в резултата. Гостите запазиха малка преднина през цялата първата четвърт, а във втората част БУБА направи силна серия 10-0 и поведе с 43-17. Нашите подобриха игра, но на полувреме столичани водеха с 50-28. Нашите спечелиха третия период, но почти през цялото второ полувреме разликата беше в рамките на 20 точки.

Най-резултатен бе Илиян Пищиков с 20 точки, Михаил Гавазов отбеляза 15, 14 вкара Александър Гавалюгов, а по 11 точки имаха Стефан Михайлов и Мариян Хубанов.